+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

AKORDEON BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri

 

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi akordeon bölümü gerçekten güzel bir şekilde akordeon çalmak isteyenlerin başvurdukları bir üniveriste bölümüdür. Yurtdışı müzik eğitiminde ilk tercih edilen üniversitelerden biridir. Bu bölümü okuyan öğrenciler hiç bir yerde erişemeyecekleri tecrübeye sahip olmuş olacaklardır. Çünkü Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi'nde öğrenciler en iyi seviyede eğitim  almakta ve yapılan alıştırmalarla deneyimlerini arttırmaktadırlar.

                Makedonya'nın Üsküp şehrinde yer alan bu üniversitede akordeon bölümü için başvuran çok sayıda genç öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerin bu üniversiteyi tercih etmelerinin geçerli bir sebebi var elbette. Dünya çapında müzik konusunda eriştiği başarılar tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. Akordeon gibi çalması zor bir müzik aletini, öğrencilerin kolayca çalabilmesine olanak sağlayan çok güzel eğitimler sunuluyor. Türkiye'den gidip Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Akordeon Bölümü okuyan öğrenciler Türkiye'ye döndüklerinde daha iyi yerlerde daha güzel işlere imza atabilme imkânı bulabileceklerdir. Çünkü oldukça eski ve köklü bir üniversitede eğitim almış olacaklardır. Edindikleri tecrübe onların çok daha iyi bir şekilde müzik yapmalarına olanak sağlayacaktır.

Tuşlu çalgıların belki de en zor olanlarından biridir akordeon. Ancak zor olmasına rağmen oldukça keyifli bir müzik aletidir. Aslında çoğu kişi bu müzik aletini filmlerden tanıdı ama akılda kalan tek olgu bu müzik aletini çalanların her zaman neşeli ve güler yüzlü olduklarıdır. Oyunculara her zaman eğlenceli müzikler çalar ve onları dans ettirirlerdi. Oldukça keyifli bir iz bırakmıştır hatıralarda. Günümüzde pek rastlanmasa da eskiden sokaklarda akordeon çalan yaşlı amcalara rastlamak mümkündü. Yaşı ilerlemiş olanlar daha iyi hatırlar akordeonu oldukça eski bir tarihi vardır çünkü. Tarihte izlerine 1800'lü yıllarda rastlanıyor bu müzik aletinin. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi de 1946 yılında kurulmuş eski bir üniversite olduğundan akordeon bölümü uzun zamandır bu üniversitedebulunmaktadır.


 Türkiye'deki üniversitelerde de akordeon bölümü bulunmaktadır. Ancak bir özel üniversiteye gitmenin ne kadar pahalı olduğunu herkes biliyor pek çok insan özel üniversiteye gidebilmek için yıllık ciddi miktarlarda para yatırmaktadır. Ancak Üsküp Kiril Metodi üniversitesi akordeon bölümü sadece sadece bir kere ödenmektedir.