+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MODÜLÜ; HAYVANSAL ÜRÜNLER - Makedonya ÜniversiteleriSıradan mesleklere ilgi duymayan, farklı bir alanda kariyer yapma planı kuran gençler, yüksek eğitim konusunda farklı bölümleri tercih ediyor. Modülü; hayvansal ürünler böylesi hayalleri olan gençler tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Türkiye'de henüz çok az yüksek eğitim kurumlarında modülü, hayvansal ürünler bölümünde eğitim verilmesi sebebi ile bu yönde arayışı olan gençler, bu eğitimi yurt dışındaki üniversitelerden almayı tercih ediyor. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi hayvansal ürünler alanında yapılan önemli çalışmaları dolayısı ile en çok öğrenci çeken bölümlerden birisi durumundadır.

     Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılından bu yana yüksek eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalar ile dünya üniversiteleri arasından sıyrılarak, üst sıralara yerleşmiştir. Eğitim hayatına 3 fakülte ile başlayan bu seçkin eğitim kurumu günümüzde 5 araştırma enstitüsü ve 21 fakültede farklı alanlarda yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Tüm dünya üzerinden sayısız genç, bu saygın yüksek eğitim kurumunda eğitim almayı hayal etmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Avrupa eğitim sistemi güncel olarak uygulanmaktadır. Bu yüzden tüm dünya üzerindeki en güncel bilgiler eğitim gören öğrenciler ile paylaşılmakta, bilgiler ivedilik ile öğrenciye aktarılarak öğrencinin konuyu kavrayabilmesi için uygulamaya koyulmaktadır.
Öğrenci dünya standartlarında yüksek eğitim alarak mezun edilmekte ve mezuniyet sonrasında denklik derecesinde diploması ile ister Türkiye içinde isterse dünya genelinde kariyer yapma imkânı bulmaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini öğrenciler için cazip hale getiren diğer bir özelliği de eğitim harç bedellerinin çok düşük tutulmasıdır. Örneğin; öğrenci modülü; hayvansal ürünler bölümünde eğitim almak istiyorsa, ödeyeceği yıllık harç bedeli 2000 Euro civarındadır. Günümüzde gerek Türkiye’de vakıf üniversiteleri gerekse yurt dışındaki üniversitelerin yıllık harç bedelleri 10.000 Euro'dan başlamaktadır. Öğrenci Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almayı seçerek, çok az bir eğitim harç bedeli ile dünya çapında kabul gören bir eğitim sisteminin parçası olacaktır.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa üniversiteler birliği üyesidir ve eğitim alan her öğrenci bu oluşumun bir parçası sayılmaktadır. Saygın ve modern bir eğitim anlayışının uygulandığı bu eğitim kurumu, bu yüzden günümüzün en popüler üniversitelerinden birisi konumuna gelmiştir.