+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Bas Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

Bas Bölümü’nde temel müzik eğitimleri verilen derslerin yanında enstrümana yönelik dersler de verilmektedir.Öğrenciler teorik ve uygulamalı olarak gördükleri derslerde kişisel yeteneklerini artırır ve becerilerini geliştirirler. Doğru oturma teknikleri alarak bedenlerinin enstrümanla uyumlu çalışmasını öğrenirler. Enstrümana yönelik aldıkları yoğun teknik eğitimler ileri düzeydedir.
Dünya müzik tarihi ve besteciler hakkında eğitim alırlar. Çaldıkları enstrümanda doğru bir müzikal yorum yapmak için eğitilirler. Müzikaliteleri yükselen öğrenciler Klasik batı müziği hakkında aldıkları eğitimle bestecileri ve eserleri inceler ve yakından tanıma fırsatı bulurlar.

Bas Bölümü’nde öğrenciler aldıkları teorik dersler dışında uygulamalı dersler de görürler ve bu dersleri, üniversitenin özel donanımlı atölyeleri ve dersliklerinde alma imkanına sahiptirler. Solo Bölümü’ndeki öğretim görevlileri kendi alanlarında uzman, sim yapmış önemli akademisyenlerdir. Bas Bölümü’nün yıllık eğitim ücreti  1300 Euro’dur.

Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa standartlarında eğitim veren ve bilimsel çağdaş eğitim kalitesiyle isminden söz ettirmeyi başaran bir üniversitedir. 70’ten fazla ülkede tanınan Kiril Metodi Üniversitesi, 1949 yılında kurulmuştur. Kurulduğunda 3 fakültesi olan üniversite daha sonra bu sayıyı 21’e çıkarmıştır.
Toplamda bugüne dek 150 binden fazla öğrenci mezun etmiş olan okulda hala, hem yabancı hem de ülke içinden toplam 50 bin civarı öğrenci eğitim görmektedir.

Batı standartlarında verdiği kaliteli ve çağdaş eğitim, sahip olduğu geniş ve uzman akademi kadro ve öğrencilere sağladığı, teknik, bilimsel ve sosyal olanaklar neticesinde, Makedonya’nın en saygın üniversitelerinden olmakla kalmamı, dünyada pek çok ülkede prestijli bir yer edinmiştir. Yurt içi olduğu kadar yurt dışından da pek çok öğrencinin tercih ettiği Kiril Metodi Üniversitesi’nde Türk öğrenciler de okumaktadır.

Lisans eğitimleri veren üniversitede aynı zamanda yüksek lisans ve doktora programları da bulunmakta, öğrenciler dilerlerse lisans eğitimlerinden sonra yüksek lisansa başvurarak akademik bir kariyer de hedefleyebilmektedirler.

Bologna Kriterleri kapsamında eğitimler veren Kiril Meetodi Üniversitesi’nde eğitimler ücretlidir ancak son derece uygun rakamlar olduğundan pek çok öğrenci yoğun talep göstermektedir. Türk öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği ve  Avrupa standartlarında eğitim veren Kiril Metodi Üniversitesi’nde okumak bir ayrıcalıktır.