+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MAKEDON DİLİ VE GÜNEY SLAV DİLLERİ BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri


http://www.egitimulusal.com/img/dil_okulu.jpg
                Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılında faaliyet göstermeye başlamış ve o günden bu yana birçok genci tam anlamı ile donanımlı olarak hayata başlamasına olanak sağlamıştır. 3 fakülte ile eğitim hizmeti vermeye başlayan bu saygın eğitim kurumu, günümüzde fakülte sayısını 23 ‘e çıkartmış ayrıca 5 adet araştırma enstitüsü kurarak çok kapsamlı eğitim vermek için zemin oluşturmuştur.
                Makedon dili ve güney Slav dilleri bölümünde yüksek eğitim almak isteyen gençler, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almayı tercih ettiklerinde, bu dili doğduğu topraklarda ve birinci ağızdan öğrenme imkânı bulabileceklerdir. Günümüzde Yugoslavya’nın parçalanmasının akabinde yükselme devrine giren Makedonya, ticareti meslek edinen insanlar tarafında ilgi ile izlenmektedir. Genç birey Makedonca ve güney Slav dilleri bölümünde eğitim alıp mezun olduğunda bu sektörlerde ve uluslararası şirketlerde yüksek pozisyondan işe başlama ve hızla yükselme imkânı bulabilecektir.
http://www.finalokullari.com.tr/files/page_images/florya-tumu-yabanci-dil-egitimi-33701.jpg
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Avrupa eğitim sistemi dâhilindedir ve aynı sistem ile yüksek eğitim vermektedir. Tüm dünya tarafından benimsenen bu eğitim sistemi, öğrencinin bilimsel ve en modern teknikler ile bilgiye ulaşmasını amaç edinmektedir. Öğrenci bu yönde eğitim alarak gelecekteki iş hayatına tam donanımlı olarak hazırlanmakta ve iş hayatına atıldığında bocalamamaktadır. Bu yüzden dünya üzerindeki en popüler eğitim sistemi olarak Avrupa eğitim sistemi gösterilmektedir.
http://www.egitimulusal.com/img/dil_okulu.jpg
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Makedon dili ve güney Slav dilleri bölümünde yüksek eğitim almayı hedefleyen öğrenci, maddi açıdan da yıpranmamış olacaktır. Makedon dili ve güney Slav dilleri bölümü yıllık eğitim harç bedeli 2000 Euro’dur. Avrupa üzerindeki diğer üniversitelerin harç bedelleri ile karşılaştırıldığında bu tutarın ne kadar düşük olduğu görülmektedir.  Öğrenci Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yüksek eğitim almayı tercih ederek, dünya standartlarında yüksek eğitimi çok az bir maddi kayıp ile elde edebilmektedir.
http://static.tr.groupon-content.net/12/65/1298898196512.jpg
Gençler günümüzde alışılageldik meslekler yerine daha yenilikçi ve kendilerini geliştirebilecekleri meslekler yönelmeyi tercih ediyor. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, genç bireylerin bu düşüncesine uygun bölümler hazırlayarak eğitim hizmeti vermekte ve genç bireylerin iş hayatlarına daha yoğun ilgi ile atılmalarına yardımcı oluyor.