+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Güç Sistemleri - Makedonya Üniversiteleri

            Üniversite eğitiminizde güç sistemleri bölümünü okumak istiyorsanız genel olarak makinenin içyapısını inceleyen fakülteleri tercih etmeniz gerekmektedir. Günümüzde teknoloji çağı olduğundan teknolojik aletlerden yararlanmak adeta zorunluluk haline gelmektedir. Güç sistemleri bölümünde elektrik tesisleri, enerji dağılımı, elektrik tesislerini güvenli kullanım koşulları, enerji iletiminin nasıl gerçekleştiğine yönelik teorik derslerin yanı sıra uygulama dersleri de yapılmaktadır. Uygulama dersleri özellikle laboratuarlarda yapılarak bilginin kalıcılığını gerçekleştirme yoluna gidilmektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi güç sistemleri bölümü konusunda iddialı bir akademik eğitim vermektedir. Bu üniversitenin kaliteli eğitim imkânlarından ve son derece bilgili öğretim elemanlarından faydalanmak istiyorsanız eğitim sürecine başlamadan önce 1500 Euro’luk eğitim ödeneğini ödemeniz gerekmektedir. Bu eğitim öğretim ödeneğini ödedikten sonra alacağınız eğitim sonrasında alanınızda beklediğinizden yüksek performans gösterebilir ve çok iyi yerlerde çalışma imkânı elde edebilirsiniz.

           
Türkiye’de güç sistemleri bölümüne olan yoğun ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu bölüme olan ilgi arttıkça çalışma alanları ve iş imkânları daha geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bunun doğal bir sonucu olarak da kişiler bu bölümü tercih etmeye başlarlar. Bölümdeki teorik derslerde güç iletim sistemlerinde akım- gerilim ilişkileri, güç akış analizi yöntemleri, güç sistemlerinde meydana gelen arıza durumları, güç sistemlerindeki denetim ve optimum işletilmesi gibi teorik bilgiler bu bölümde başarılı olmanız amacı ile size sunulan konu seçenekleri arasında yer almaktadır.

            Dalgalanma, gerilim dengesizlikleri, ani frekans değişiklikleri, sinyalleme gerilimleri, harmonikler, gerilim darbesi, ani kesintiler gibi problem durumlarının önüne geçilmesi amacı ile bu bölüm açılmış olup bölümü seçenler güç sistemleri hakkında bilgilendirilmektedirler. Bu bölümde çeşitli elektrik kazalarının önüne geçmek amacıyla da çeşitli bilimsel çalışmalar yapılmakta ve insanların ihtiyaçlarına çözümler üretilmektedir. Türkiye’de güç sistemleri bölümünü seçip bu alanda ilerleme kaydetmeniz sonucunda geleceğin saygın meslek dallarından birinde görev yapabilirsiniz. Elektrik ile uğraşan kişilere ihtiyaç arttığı sürece bu bölümden mezun olduğunuz zaman asla işsiz kalmasınız. TEDAŞ, TEAŞ, Türk Telekom gibi kamu kuruluşlarında, araştırma kurumlarında, özel sektörde ve üniversitelerde çalışabilme imkanından yararlanabileceğiniz gibi üniversite bünyesinde yüksek lisans ya da doktora eğitimi alabilirsiniz.