+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

TARIM ÜRÜNLERİ İŞLEME - Makedonya Üniversiteleri

                Türkiye’de üniversite eğitim alabilmek için ÖSYM tarafından uygulanılan sınavda belli bir taban puan zorunluluğu bulunmaktadır. Bu yüzden bu ÖSYM sınavında başarılı olamayan çok sayıda genç, yurt dışında eğitim almayı tercih etmektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, son yıllarda Türkiye’den ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul ederek eğitim imkânı sağlamaktadır.

             Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde tarım ürünleri işleme bölümünde eğitim almak isteyen öğrenci, eğitim hayatının bu noktasında en mantıklı kararı vermiş sayılır. Öğrenci öncelikle taban puan uygulamasına tabi olmadan istediği bölümde eğitim alır ve kendisini en iyi ifade edebileceği bir mesleğe yönelmiş olur. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, eğitim harç bedelleri konusunda diğer üniversitelerden çok daha düşük fiyat uygulamaktadır. Öğrenci tarım ürünleri işleme bölümünde eğitim almak istiyorsa, yıllık 2000 Euro civarında bir harç bedeli karşılığında bu eğitime hak kazanacaktır.

            Tarımcılık ve tarım ürünleri işleme teknolojilerinin son yıllarda nasıl geliştiği ve hızla artan ihtiyaca cevap verebilmek için yeniliklerin uygulamaya başlaması, herkesin dikkatini çekmektedir. Bunu fark eden üniversiteler de tarım ürünleri işleme bölümü açarak bu konuda yüksek eğitim vermeye başlamışlardır. Gelecek için kalifiye bireyler yetiştirmenin ne derece önemli olduğun dikkat eden üniversiteler ve yükseköğretim kurumları tarım ürünleri işleme teknikleri hakkında bilgi ve donanım sahibi bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedirler.

 Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi tarım ürünleri işleme bölümünde eğitim görecek olan öğrenciler, öncelikle Avrupa eğitim sisteminin dâhilinde olacaklar ve dünya standartlarında eğitim hakkını elde edebilecekler. Ayrıca bu derece prestijli bir eğitim kurumu bünyesinde alacakları eğitim için yıllık 2000 Euro eğitim harç bedeli ödeyecekler. Birçok Avrupa üniversitesi ve Türkiye’de yüksek eğitim veren vakıf üniversitelerinin bile eğitim harç bedelleri 10.000 Euro’dan başlıyorken, öğrenci Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde 2000 Euro karşılığında eğitim alabilecek.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almaya karar veren gençler, geleceklerine güven içinde bakabilecek. Avrupa üniversiteler birliği olan bu saygın eğitim kurumu denklik derecesinde diploma ile gençlerin kariyerlerine 1-0 önde başlamalarına destek olacaktır. Bunun bilincinde olan öğrenci tüm dikkatini eğitimine yönlendirecektir.