+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Uygulamalı Kimya - Makedonya Üniversiteleri

 

            Doğadaki maddeleri inceleyen bilim dalı olarak bilinen uygulamalı kimya bölümü ileriki yüzyılların popüler bölümleri arasında yer almaktadır. Tüm madde- enerji ilişkileri, kuantum mekaniği, termodinamik ve akışkanlar mekaniği, istatiksel mekanik, plazma kimyası, parçacık kimyası, sıvı hal kimyası, ısıtma banyoları için kullanılan sular, katı hal kimyası, nükleer kimya, kuantum kimyası, fizikokimya, organik kimya, biyokimya ve anorganik kimya uygulamalı kimya bölümünün araştırma konuları arasında yer almaktadır. Kimyasal maddelerin sanayide üretim ve kontrol aşamasını değerlendiren uygulamalı kimya bölümünde başarılı olabilmek amacıyla eğitim aldığınız üniversitelerin araştırma laboratuarlarından yararlanabilirsiniz.

Kimya laboratuarlarında kuvvetli kimyasal maddeler kullanıldığı için laboratuar kullanımları sırasında oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Uygulamalı kimya laboratuarlarında güvenilir sonuçlar elde edebilmek amacıyla laboratuarları temiz bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda araştırma sonuçlarınızı en az hata ile elde etmenize yardımcı olmaktadır.

            Atık kimyasalların nötrleştirilmesi, kimyasalların depolama işlemleri, çözelti hazırlama, polimerler kimyası, molekül türlerinin incelenmesi, polimerlerin kimyasal özellikleri, soğutma çözeltileri, organik çözücüler, kimyasalların yanma ısısı, doygun tuz çözeltilerinin buhar basınçları, amino asitlerin özellikleri, suyun fiziksel özellikleri, asit, baz ve tuzların özellikleri, suyun elektriksel iletkenliği, suların yumuşatılması ve yumuşatma kimyası gibi konularda yapılan araştırmalar uygulamalı kimya bölümünün araştırma konuları arasında yer almaktadır. Uygulamalı kimya bölümünde okumak istiyorsanız öncelikle fen alanlarına karşı ilginizin ve fen alanlarına ilişkin kuvvetli bilgi birikiminizin bulunması gerekmektedir. Araştırma- geliştirme çalışmaları yaparken üzerinde önceden yapılmış çalışmaları geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmalıdır.

            Uygulamalı kimya alanında akademik eğitim veren üniversitelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Uygulama kimya bölümü gelecek nesilde ihtiyaç duyulan meslek dallarından biri olacağı için bu eğitimi almayı tercih etmeniz durumunda meslek hayatınızı garanti altına almış olacaksınız. Bu bölümde iyi bir eğitim veren Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi size tavsiye edilebilecek bir üniversite konumundadır. Bu üniversite size sunmuş olduğu bilimsel projelere katılma imkanları ve araştırma laboratuar seçenekleri ile tercih edilebilirliği yüksek bir üniversitedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi'ne yıllık 3000 Euro yatırarak kaliteli bir uygulamalı kimya eğitimi alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.