+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Telekomünikasyon ve Bilgi Mühendisliği - Makedonya Üniversiteleri

 

            İletişim konusu günümüz teknolojisinde her geçen gün önemi artan bir konu haline gelmektedir. Teknolojik gelişmelerin artması ile iletişim araçlarının montaj işlemini gerçekleştiren kişilerin yetiştirilmesine öncülük eden telekomünikasyon bölümü üniversitelerin en popüler bölümü olarak akademik eğitim sürecine katılmak isteyen gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Telefon, faks, televizyon ve teleks gibi kitle iletişim araçlarının montajı hakkında bilgilendirilmenize yardımcı olacak olan bu bölümü okumanız durumunda gelecek adına kaliteli bir meslek icra etmiş olma imkanından yararlanabilirsiniz. Telekomünikasyon bölümünde elektronik ve telekomünikasyon alanında gerekli bilgi- beceri; tutum ve davranışları öğrenerek ister teknik eleman olarak isterseniz formasyon alarak telekomünikasyon öğretmeni olarak meslek hayatına atılabilirsiniz.

            Telekomünikasyon bölümü herkesin seçebileceği bir bölüm özelliğinde değildir; üst düzeyde akademik yeteneğe sahip olma; fen alanına ilgi duyma; dikkatli ve iletişim araçlarında meydana gelen sorunlara akılcı çözümler üretme; insanlarla iletişim becerisi kuvvetli olma; el- göz koordinasyon yeteneği bulunma; mesleğini isteyerek ve yaratıcı bir şekilde gerçekleştirme gibi niteliklere sahip olmanız durumunda bu mesleği rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu bölümde eğitim alacağınız dersler matematik, fizik, kimya, bilgisayar programlama, devre elemanları, ölçme aletleri, elektrik ve manyetik alan, devre analizi, güç elektroniği, sayısal elektronik olarak bilinmektedir. Bu derslerde alacağınız teorik bilgiler sonucunda yapacağınız uygulama çalışmaları ile alanınızda daha kalıcı öğrenme gerçekleştirebilir ve alan bilgisine hâkimiyetinizi güçlendirebilirsiniz.

            Bilgi Mühendisliği bölümü de geleceğin parlak meslek dallarından birisidir. Bu bölümde istediğiniz alana yönelik çalışmalar yaparak bilgilendirilmeniz sağlanarak kaliteli bir mühendis olma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgi Mühendisliği’nde bilginin oluşum, mükemmelleştirilme, aktarılma ve iyileştirilme aşamaları kademeler halinde kişilere nasıl aktarılacağı konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Hiç bilgi sahibi olmadığımız bir konuda bilgiyi kullanmayı öğretmeyi öğreneceğiniz bu mühendislik alanı gelecek neslin daha kolay öğrenebilir ve bilgiyi daha kolay sentezleyebilir becerisine sahip olması amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.  Bilgi Mühendisliği ve Telekomünikasyon bölümlerinden herhangi birini seçmek istiyorsanız kaliteli eğitim olanakları ve uygulamalı eğitim ortamlarını sizler için sunan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’ni seçmeniz önerilmektedir. Bu üniversitede eğitim görenler yıllık 1500 Euro yatırmaktadırlar.