+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

İngilizce - Makedonya Üniversiteleri

 
En faydalı dönüşümlerden biri olan yatırım, elbette insanın kendisini düşünerek yaptığı yatırımlardır. Geleceğe emin adımlarla yürümek de kaliteli ve düzeyli bir eğitim almaktan geçer. Hayatınız boyunca kullanacağınız diplomanız ise rahat bir yaşam sürüp sürmemeniz konusunda bir hayli belirleyici olacaktır. Bu nedenle hangi üniversitede ve hangi alanda eğitim aldığınız son derece önemlidir. Son yıllarda revaçta olan yurt dışında eğitim alma olanağı bu noktada gençlerin imdadına yetişiyor.Eğitim hayatınız boyunca size avantajlarıyla eşlik edecek pek çok farklı mesleki bölümü sunan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin birçok bölümü göze çarpmaktadır. Özellikle tercümanlık alanında İngilizce 2000€ yıllık ücreti ve aynı zamanda kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Bu bölümde eğitim almak isteyen öğrencilerin, öncelikle dil sınavında başarılı bir puan almış olmaları gerekiyor. Bilindiği gibi Makedonya’nın resmi dili Makedoncadır. Bu ülkede eğitim alan öğrenciler diledikleri zaman Makedonca kurslarına da katılabiliyor ve bu dili öğrenebiliyorlar. İngilizce bölümünü tercih eden öğrenciler mezun olduklarında iki dil birden öğrenmiş olabiliyorlar. Bu da bölümün sunduğu ekstra avantajlardan biridir.


İngilizce bölümünün bağlı olduğu Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde uygulanan eğitim sistemi Türk gençlerin son derece aşina olduğu kredili sistemdir. Belirli bir krediyi tamamlayan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye hak kazanıyor. Mezuniyet için de aynı şekilde kredili derslerin başarıyla verilmiş olması gerekiyor. Öğrenciler zorunlu dersler haricinde farklı kredilere sahip olan seçmeli dersleri de programlarına ekleyebiliyor ve bu yolla kredi oranlarını tamamlayabiliyorlar.Makedonya’nın başkent kütüphanesi olarak da adlandırılan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde okuyor olmak öğrenciler için bir ayrıcalık oluyor. Çünkü ülkede pek çok üniversitenin sunamadığı olanaklar bu eğitim kurumu tarafından gençlerin beğenisine sunuluyor. Ders dışında kalan zamanlarını çeşitli aktivitelere katılarak değerlendirebilen öğrenciler son derece keyifli bir üniversite hayatı yaşayabiliyor.


Makedonya’nın en köklü üniversitelerinden biri olan bu eğitim kurumunun yıllık ücretleri ise gayet makul düzeylerde tutuluyor. Çeşitli dünya ülkelerinden pek çok gencin favorisi olan İngilizce bölümü sadece 2000 Euro’luk bir yıllık ücret gerektiriyor. Bu miktar ülkemizdeki pek çok üniversitenin harç ücretlerinden daha düşük rakamlara tekabül ediyor.