+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Polimerik malzemeler - Tasarım ve Yönetimi - Makedonya Üniversiteleri

 

 

            Adını yeni duyurmaya başlamış olan Polimerik malzemeler tasarım ve yönetimi kendini geliştirmeye başlamış bir bölüm olarak üniversitelerde yer almaktadır. Teknoloji sorunlarına çözüm oluşturabilmek amacı ile malzeme birimi son zamanlarda ilgi odağı haline gelmiş bir konu olmaktadır. Polimerik kompozit malzeme üretim tasarımı polimerik malzemelerden yararlanılarak yapılan bir ürün tasarımı ile gündemdeki yerini korumaktadır. Kompozit malzemede özellikle liflerden yararlanılarak tasarımlar oluşturulmaktadır. Taşıma sektöründe kompozit malzemenin büyük önemi bulunmaktadır. Kompozit birçok malzemenin bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan dayanıklı bir malzeme olarak bilinmektedir. Özellikle betonarme yapılar kompozit malzemelerden yararlanılarak oluşturulmaktadır (demir, çimento, kum, çakıl). Polimerik malzeme adı altında oluşturulan polimer kompozitler hayatımızı kolaylaştırmak amacı ile kullanılmaktadırlar.

            Polimerik malzemelerin dayanıklılığı ve yaşamı kolaylaştırdığı anlaşıldığından beri bu alandaki çalışmalar arttırılmış ve kişilerin bu malzeme tasarım ve yönetimi bölümüne olan ilgileri artmaya başlamıştır. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Polimerik malzeme tasarım ve yönetimi bölümünü açarak gelecek nesilde ihtiyaç duyulacak olan eleman ihtiyacını karşılama adına önemli bir adım atmış bulunmaktadır. Bu bölümde alacağınız eğitim esnasında oldukça keyifli vakit geçirebilecek ve bu bölümü seçtiğiniz için asla pişman olmayacaksınız. Polimerik malzemeler tasarım ve yönetiminde okumak için yıllık 2000 Euro vermeniz yeterli görülmektedir. Bu ücret karşılığında alacağınız eğitim ile ülkemizde geçerliliği devam edecek olan bir bölüm tercihi yapmış olacaksınız.

            Polimer bazlı malzemelere örnek vermek gerekirse reçineye karıştırılan seramik, cam, karbon, plastik ve metal sonucu elde edilen malzeme oldukça dayanıklıdır. Kompozit malzemelerin uzay, havacılık, otomotiv, tıp gibi alanlarında kullanımı oldukça yaygındır. Bu malzemelerden yararlanılarak bu alanlarda kaliteli ve dayanıklı ürünler üretilmekte ve bu ürünlerden yararlanan insanların hayatlarında büyük kolaylıklar meydana gelmektedir. İnsanların hayatında daha iyi iyileşmelerin gerçekleştirilmesi amacı ile Polimerik malzeme tasarım ve yönetim bölümü önemini kazandırmaya devam etmektedir.
Polimerik malzeme denildiği zaman genel olarak plastik ve kauçuk malzeme akla gelmektedir. Bu malzemeler günlük hayatımızda sık kullandığımız ve karşımıza sık çıkan malzemeler arasında yer almaktadır. Günlük hayatımızı kolaylaştırırken katkıda bulunmak için ne bekliyorsunuz? Haydi, hemen Polimerik malzeme tasarım ve yönetim bölümü tercihi yaparak kendiniz için bir şeyler yapmaya başlayın.