+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Kampüste Yaşam - Makedonya Üniversiteleri

Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp; sosyal anlamda kendisini yenilemiş, kültürel ve sportif faaliyetler açısından da kendisini değiştirip geliştirmiş bir şehirdir. Şehirde kentleşme ve sosyalleşme de son hızla devam etmektedir.

Günümüz teknolojik gelişmelerine ve kentleşme konusundaki yeniliklere ayak uydurabilen bir şehir olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca Üsküp’ün siyasi, kültürel, ekonomik yönden ülkenin nabzını tutmasının yanı sıra bir diğer en önemli özelliği ise; Kirili Metodi Üniversitesi’nin bu şehirde olmasıdır. Kirili Metodi Üniversitesi dünya çapında kendisini kanıtlamış, 70 ayrı ülkede ismini duyurmuş ve diplomasını bu ülkelerde de geçerli hale getirtmiş bir üniversite olarak öne çıkmaktadır.

Ülkeler arası bilinmesinin ve tanınmasının en büyük avantajı öğrencilerin mezun olduktan sonra o ülkelerde çalışabilmesinin sağlanmasıdır. Bu üniversiteden mezun olan bir öğrenci Avrupa Birliği’ndeki tüm ülkelerde çalışabilme avantajını da elde etmiş bulunmaktadır. Öğrenciler bu avantajların yanı sıra aynı zamanda üniversite okurken okulun bünyesinde bulunan tüm sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde yer alabilmekte ve kişisel gelişimlerini de faydalı yönlerde geliştirebilmektedirler.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin kampüs yaşamı da çok eğlenceli ve renklidir. Öğrencilerin birlikte sosyal aktivitelerde bulunabileceği alanlar bulunmakla beraber, çeşitli sosyal gruplar da bulunmaktadır. Bu gruplara dahil olup etkinliklere katılmak mümkün olduğu gibi bunun yanı sıra bu etkinliklerde aktif rol oynamak da mümkündür. Öğrenciler tiyatro, şiir, sinema festivalleri, korolar ve halk oyunları gibi kültürel aktivitelerde bulunmak mümkündür. Ayrıca; sporun her dalında da faaliyet gösterebilme ayrıcalığı da okulun bünyesindeki spor tesislerinde bulunmaktadır. Futboldan voleybola, tenisten satranca tüm faaliyetlerin aktif olarak yürütüldüğü ve turnuvaların yapıldığı bir kampüs hayatı öğrencileri beklemektedir. Festivaller, konserler, şenlikler düzenlenerek öğrencilerin güzel ve verimli vakit geçirmesi de üniversite yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerin sadece okul bilgilerini alması ile onları ülkeden yollamamakta aynı zamanda çeşitli faaliyetler il de kişiliklerini zenginleştirmeyi hedeflemektedirler.
http://www.acfe.com/uploadedImages/ACFE_Website/Content/images/membership-certification/graduate-member.jpg
EuroStar Yurt dışı Eğitim Merkezi sayesinde bu hedeflere ulaşmak artık hiç zor değil. Öğrencilerin Makedonya’da okuyabilmeleri konusunda yol gösterici bir danışmanlık hizmeti olarak EuroStar alanında zirveye yerleşmiş bir danışmanlık merkezidir.