+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Neden Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi - Makedonya Üniversiteleri

Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti olan Üsküp’te yarım asırdan fazla zamandır faaliyet gösteren Kirili Metodi Üniversitesi kaliteli bir eğitim hizmeti vermekte olan saygın bir üniversitedir. 70’e yakın ülke tarafından diploması geçerli olan Üsküp Üniversitesi dünyaca bilinen prestijli üniversiteler arasında bulunmaktadır.
http://www.unk.edu/uploadedImages/academicaffairs/generalstudies/Grads(1).jpg
Öğrencilerin Üsküp Kirili Metodi Üniversitesini tercih etmesi için birçok neden bulunmaktadır. Bunların en başında; sınavsız üniversite imkanının tanınıyor olması gelmektedir. Öğrencilere hiçbir sınav stresi olmaksızın istedikleri bölümü okuyabilme fırsatı tanınmaktadır. Bunun yanı sıra alanında uzman, başarılı ve dünyaca tanınan akademik kadrosundan eğitim alabilme avantajı da sağlanmış olmaktadır. Öğrenciler Makedonya’da bir üniversite okuyarak aynı zamanda yeni bir dil öğrenmiş olma fırsatını da yakalamış olmaktadırlar. Makedonya’nın tarihi güzellikleri ve Osmanlı mimari yapısı içerisinde okumak da Türk öğrenciler için bir artı sağlamaktadır. Böylece öğrenciler kendilerini yabancı hissetmemekte ve ülkelerinde okuyorlarmış gibi bir his içerisine girmektedir.
http://www.bulten.gen.tr/resim/04042013084637-college-student.jpg
Üsküp’te üniversite okurken aynı zamanda çalışabilme imkanı da bulan öğrenciler harçlıklarını çıkartabildikleri gibi aynı zamanda gelecekte de devam edebilecekleri bir iş edinmiş olabilmektedirler. Bu işler arasında en popüler olanları; çevirmenlik, tercümanlık ve turist rehberliği işleri olarak görülmektedir. Öğrenciler böylelikle hem yabancı dillerini geliştirmiş olmakta hem de para kazanabilme fırsatı bulmaktadırlar. Kiril Metodi Üniversitesi içerisinde verilen kaliteli eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin de yürütüldüğü bir üniversite olarak hizmet vermektedir.

Öğrenciler üniversite bünyesinde kurulan sosyal gruplara dahil olmakta veya aktif olarak grup kurucularından olabilmektedirler. Gerek dans, gerek müzik gibi konularda kurulan gruplar da yılsonlarında gösteriler hazırlamaktadır. Aynı zamanda üniversite içerisindeki spor tesislerinden de faydalanabilmekte ve çeşitli turnuvalara da katılabilme imkanı bulmaktadırlar.

Böylece sadece okul dersleri görmekle kalmayıp aynı zamanda kültürel ve sportif açıdan da öğrenciler kendini geliştirme imkanı bulmaktadır. Üniversiteden mezun olunduğunda Avrupa Birliği ülkelerinin hepsinde çalışabilme kapıları da öğrencilere açılmaktadır. Böylece okul bittikten sonra işsiz kalma stresi de yaşanmamaktadır. Kiril Metodi Üniversitesi’nde okumak zannedildiği gibi masraflı da değil aksine ülkemizdeki eğitim sisteminden daha uygun fiyatlarla Makedonya’da okumak mümkündür. EuroStar Yurtdışı Danışmanlık Merkezi sayesinde öğrenciler yurtdışı eğitim ile ilgili tüm merak ettiklerini öğrenebilmektedir.