+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Ulaşım, Makine ve Lojistik - Makedonya Üniversiteleri

          

  Akademik eğitim sürecinde en önemli bölümlerde okumak geleceğinizi garantilemek açısından önem arz etmektedir. Son yıllarda ulaşım, makine ve lojistik alanlarına olan ilgi yoğunluğundan dolayı üniversitelere bu bölümler eklenmektedir. Üniversitelerde ulaşım bölümünde ulaştırma sektöründe maliyetler ve bunu etkileyen faktörler, ulaşım sektöründe maliyet belirleme, ulaşım sektörünün genel özellikleri, havayolu- demiryolu- boruyolu- karayolu ulaşımı, ülkemizde ulaşım sektörünü etkileyen faktörler, ulaşım sektörünün gelişimi, gelişmiş ülkelerin ulaşım yöntemleri, ulaşım sektöründe gelişme sağlayabilmek amacı ile kullanabileceğiniz önlem ve öneriler hakkında bilgi edinmeniz amacı ile ders görmektesiniz. Ulaşım derslerinde amaç ulaşım hizmetlerinin ekonomik ve mali analizini gerçekleştirebilme ve karşılaşılabilecek sorunlara akılcı yöntemlerle çözümler üretebilmektir. Ulaşım derslerinde ulaşım hizmetlerinin nitelikleri analiz edilerek, hava- kara ve demiryolu ulaşım yöntemlerinin karşılaştırılmaları gerçekleştirilmektedir.

            Gelecek yüzyıllarda gelişmesi beklenen iş kolları arasında yer alan lojistik hızla gelişen bir sektör haline gelmiştir. Lojistik asıl olarak taşımacılık olarak bilinse de depolama, dış ticaret, paketleme, dağıtım, gümrük gibi alanlara hizmet etmektedir.

Bu alanı seçecek olan kişilerin yaratıcı yollarla alıcı kitlesine sunacakları ürünü doğru yer ve zamanda kişilere sunması gerekmektedir. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler kullandıkları strateji ve tekniklere önem vererek çalışmalarını sürdürmelidirler. Aynı zamanda karar verme yeteneği yüksek, analitik düşünme ve problem çözme yöntemlerinden akılcı bir şekilde yararlanarak hareket eden kişiler bu bölümde gelecek adına başarılı olacak kişiler arasında yer almaktadır. Geleceğin meslek bilimi olarak bilinen lojistik bölümünde okuyan kişiler aynı zamanda kendilerini daha çok geliştirmek amacı ile doktora ya da yüksek lisans eğitimi alabilirler.

            Makine bölümü de gelecek vaat eden bölümler arasında yer almaktadır. Makine bölümünde okutulan dersler arasında her türlü makinenin kullanım yöntemleri, makine parça tasarımları ve teknik resimlerinin çizimi, makine tezgahlarında imalat yöntemleri, makineleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenler yer almaktadır. Bu dersleri almanız durumunda makine kullanımı gereken işyerlerinde, atölye ya da fabrikalarda kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi ulaşım, makine ve lojistik bölümlerinde size iyi bir akademik eğitimi vermektedir ve vereceği bu eğitim için yıllık sadece 2000 Euro talep etmektedir.