+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

KEMAN BÖLÜMÜ - Makedonya ÜniversiteleriKeman dersinin en iyi verildiği yerlerden biri Üsküp Kiril Metodi üniversitesi keman bölümüdür. Bu bölümü okuyan öğrenciler kariyerlerine sağlam bir atmış olarak başlarlar. Keman bilindiği gibi usta eller tarafından çalınması gereken enteresan bir müzik aletidir. Yaylı çalgıların en kibarı ve en çok beğenilenidir. Ancak şunu da belirtmekte fayda var keman ancak Üsküp Kiril Metodi üniversitesi gibi tecrübeli bir üniversiteden eğitim alarak başarılı bir şekilde çalınabilir.  


Üsküp Kiril Metodi üniversitesi keman bölümünde okuyan bir öğrenci sadece keman çalmayı öğrenmez aynı zamanda elleri estetik kazanır. Çünkü keman çalmak için ellerin özel bir biçim de durması gerekir ve daha estetik görünmeleri gerekir. Bunu da Üsküp Kiril Metodi üniversitesinde bulunan her öğrenci ile tek tek ilgilenen tecrübeli öğretmenler sağlamaktadır. Çünkü burada asıl amaç sadece dersi verip bu işte sıyrılmak değil öğrencilere estetik duyguları kazandırarak müzik ruhunu aşılamak. Zaten bu önemli üniversiteden keman eğitimi alan pek çok öğrencinin eğitimlerini tamamladıktan sonra nasıl daha iyi bir şekilde müzik yaptıklarına şahit olmak mümkündür. Bu öğrenciler müzik hayatında da daha başarılı olacaklardır çünkü üniversite de okurken çeşitli aktivitelere katılma fırsatı yakalamış olacaklardır
.
Ülkemizde çok az sayıda iyi kemancı vardır. Bunun sebebi öğrencilerin yeterince iyi eğitim almamaları ve estetik yanlarının iyi gösterilmemeleridir. Amaç sadece onlara keman çalmayı öğretmek olmamalı. Onların iyi bir kulağa da sahip olmaları gerekir. Ancak şunu da belirtmek de fayda var Türkiye'de özel üniversitelerde çok güzel keman bölümleri bulunmakta ve bu bölümlerin derslerine ünlü kemancılar tarafından verilmektedir. Dolayısı ile bu bölümlerde okuyan özel üniversite öğrencileri gerçekten de iyi bir eğitim almış olacaklardır. Ancak fiyatlar göz önüne alındığında bunun çoğu insan için mümkün olmadığı görülebilir. Çünkü yıllık bölüm fiyatları 10.000 ve üstü fiyatlarla başlamaktadır. Ancak bu paranın çok daha azı bir masraf yaparak Makedonya'da Üsküp Kiril Metodi üniversitesi keman bölümünde okuyabilmek mümkündür. Keman bölümünün yıllık ücreti 1300 Euro'dur. Bu fiyatla gerçekten kaliteli bir üniversitede iyi bir keman eğitimi alınmış olunacaktır.