+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MÜZİK TEORİSİ VE PEDAGOJİ - Makedonya Üniversiteleri

                                                       

            Müzik teorisi ve pedagoji, sanat alanında ve bilimsel olarak gelenekleri en iyi şekilde akademik olarak eğitim vermektedir. Müzik sanatları fakültesinde yer alan bu bölüm geçmişten gelen yolcuğu gelecek ile buluşturarak, genç nesillerin yetişmesine destek olmaktadır. Müzik son zamanlarda en çok rağbet gören bölümler arasında olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

İlk yıllar teorik eğitimleri sayesinde öğrencilerin gelecek yıllarda bu bölümü en güzel şekilde profesyonel olarak yapması adına temel dersler veriliyor. Daha sonrasında ise; temel olarak almış olduğunuz dersleri pratiklik kazanmanız için özgür bir alanda, görsel şekilde eğitime devam ediliyor Geleceğiniz adına seçmiş olduğunuz bu bölüm sizi daima toplum içerisinde yetkin bir kişi olmanızı sağlayacaktır.

            Temel olarak verilen akademik eğitim 8 yarı dönem yani 4 sene boyunca profesyonel öğretim görevlileri eşliğinde iyi bir eğitim sunmaktadır. Bu bölüm Makedonya Cumhuriyeti üniversitesinde büyük bir potansiyele sahip olarak profesyonel gençler yetiştirmektedir. Bu eğitim süresi boyunca teorik ve pratik olarak her türlü donanımı sağlıyor. Geleceğin yıldızları olan bu gençler ülkelerini temsilen tüm ülkeler arasında müzik kariyerlerini yürütebileceklerdir. Rast gele bir şekilde müzik yapmak değil, artık tamamen profesyonel, uzman ve akademisyenler eşliğinde eğitime tabi tutuluyor. Eğitim süresi boyunca en önemli durum kesinlikle öğretim görevlilerinin söylediği her ayrıntıyı dikkatli bir şekilde dinlenmesi ve yerine getirilmesidir.

Ayrıca eğitim süresi boyunca verilen seminer ve konferansa katılmak oldukça önemlidir. Çünkü bu seminerler süre boyunca eğitiminize büyük bir katkısı olacaktır. Müzik alanında lisans yaptıktan sonra dilerseniz lisansüstü eğitim ile daha ileri gidebilirsiniz. Bu programlar sayesinde sanat alanında ve bilim olarak dilediğiniz şekilde uzmanlaşabilirsiniz. 21.asırda çok ileri alanlara giden ve artık akademi eğitimleri ile dünyaya açılma imkanı sunan müzik teorisi ve pedagoji bölümü kıdemli kişiler yetiştirmeye devam etmektedir. Alacağınız bu eğitim sonrasında kültür olarak uzman öğrenciler yetiştirmekte ve kalite seviyesini yükseltmektedir. Geleceğin en iyi meslek gruplarından birisi olan müzik teorisi geçmişten gelen ve geleceğe doğru uzanan bir alt yapı oluşturuyor.