,

+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MOBİLYA DİZAYN TEKNOLOJİSİ - Makedonya Üniversiteleri


            Okumanın öneminin arttığı bir dönemde, her mesleğin akademik eğitimi üniversitelerde yer almaktadır. Son zamanlarda modanın her alana el atması ve bir ürünün işlevi yanında göze hitap etmesi, estetik olması oldukça önemli hale gelmiş bulunuyor. Mobilya dizayn teknolojisi bölümünde ilk sırada ahşap malzeme ve daha farklı malzemelerden üretilecek mobilyaların hazırlandığı proje ve çizgiler ile anlatıldığı bir eğitimdir. Bu bölüm sayesinde teknik açıdan daha bilgili ve profesyonel şekilde hazırlanmasına destek olmaktadır. Açılan akademik bölümde yetişen yeni gençler sanayi alanında devrim niteliğinde ürünler üretmeyi sağlamaktadır. Üretken olmak ve üretmek daima zor, yetenek isteyen bir durumdur. Mobilya bölümüne girecek öğrencilerde elbette bir takım özellikler arandığı gibi yetenek sınavı da istenmektedir.

Mobilya dizayn teknolojisi bölümünden mezun olacak öğrenciler iç mekanların tasarımını yapan ve yaptıran bürolarda rahatlıkla çalışabilmektedir. Büyük sanayilerde mobilya tasarımcısı, kalite kontrolcü, pazarlama reyonunda ve dahası üretim alanında rahat bir şekilde çalışma imkanına sahip olmaktadır.

Tasarım alanında çalışacak olan kişiler zamanın birçoğunu bilgisayar başında tasarım yaparak geçirmektedir. Ancak pazarlama alanında çalışacak olan kişiler ise; müşteriler ile irtibat halinde birebir irtibat halinde olurlar. Tasarlamak ve üretmekten büyük keyif alanlar için kesinlikle ideal bir meslektir. Mezun olduktan sonra bütün ahşap ve diğer malzemeler ile üretim yapan sanayi alanlarında rahatlıkla iş bulabilirler.

Mobilya tasarımı yapan birçok mimarlık ile ilgili olan bürolar bulunmakta ve bu alanlarda rahat bir şekilde çalışma ortamı sağlanıyor. Mobilya dizayn teknolojisi bölümü meslek eğitim için 4 yıl süre boyunca teknik olarak her türlü donanıma sahip olunacak akademik eğitim sağlanmaktadır. Meslek liselerinden mezun olan öğrenciler rahat bir şekilde bu bölümlere yerleşebilmektedir.

Temel sanat eğitimi, mobilya alanında verilen resim dersi ve dahası teknik resim dersleri ile oldukça donanımlı eğitime tabi tutuluyor. Bir tasarım yapmanın kuralları, teknikleri, temeli nelerden ibaret olduğunu uzman öğretmenler eşliğinde işlenmektedir. Mesleki eğitime destek açısından son yıllarda oldukça revaçta olan bu bölüm tasarım yapmak ve üretken olmaktan keyif alanlar için oldukça ideal bir bölümdür.