+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ YÖK DENKLİĞİ - Makedonya Üniversiteleri

  Üniversite çağındaki tüm gençlerin ortak endişesi ÖSYM sınavı sonucunda yeterli taban puan alamayıp, bir yıl daha hayallerini ertelemektir. Tüm eğitim hayatı boyunca öğrendiklerini birkaç saat içinde ifade edemeyeceği kaygısı, öğrencinin sınav başarısını olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak son dönemde birçok genç bireyin yaptığı yönde bir eğitim tercihi yapmak, öğrenciyi bu tüm endişelerden ve yıl kaybından kurtarmaktadır. Bu yüzden günümüzde birçok genç üniversite eğitimi almak için Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih etmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi son dönemde eğitim alanında büyük sıçrayışlar gerçekleştirmiş ve dünya üzerindeki sayılı üniversiteler arasına girmiştir. Bu olumlu gelişmelerden en önemlisi denklik derecesinde diploma imkânı sağlamasıdır. Aynı şekilde Türkiye YÖK denkliğine sahip olan üniversite, eğitim için tercih eden gençler tarafından olumlu tepkiler almaktadır. Bunda en önemli etken, öğrencileri tam donanımlı olarak hayata hazırlaması, kendisine güvenen atılımcı ve girişimci bireyler olarak yetiştirmesidir.

1949 yılından bu yana eğitim hizmeti veren Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi o günlerde sa3 olan fakülte sayısını 21’e, araştırma enstitüsü sayısını 5’e çıkarmıştır. Her yıl bir önceki yıldan ilham alarak ve bir önceki yıldan daha başarılı eğitim uygulaması sayesinde, günümüzde 70 ülkeden öğrenciyi bağrına basmakta ve en iyi yüksek eğitimi sağlamaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa üniversiteler birliği üyesidir ve bu yüzden Avrupa eğitim sitemini benimseyerek eğitim vermektedir. Her biri konusunda uzman olan öğretim görevlileri yanan mum misali etrafındaki öğrencileri ışığı ile aydınlatmakta, öğrenciler aldıkları bilgileri son teknoloji ile donatılmış laboratuvar ve uygulama merkezlerinde deneyerek pratik yapma imkânı bulmaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi dünya standartlarında eğitim imkânı sağlarken, öğrencinin maddi anlamda yıpranmasının önüne geçmektedir. Diğer Avrupa üniversitelerinin ve Türkiye’de eğitim hizmeti veren vakıf üniversitelerinin eğitim harç bedelleri ile mukayese edildiği zaman, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin eğitim harç bedellerinin ne derece düşük olduğu fark edilmektedir. Öğrenci her eğitim yılı için ortalama 1000 Euro ile 3000 Euro arasında harç bedeli ödeyerek, dünya üzerindeki en seçkin üniversitelerinin birinde eğitim alabilmektedir.