+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

GİYİM TASARIMI VE MÜHENDİSLİĞİ - Makedonya Üniversiteleri

  Günümüzün en gözde mesleklerinden birisi olan giyim tasarımı ve mühendisliği alanında kariyer yapmak isteyenlerin, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde eğitim almayı tercih etmeleri halinde, dünya üzerinde kariyer yapabilme olanağı bulacaklardır.
Giyim ve moda konusuna ilgi duyanlar, kumaş ile dans edercesine bir iş hayatında yükselmeyi hayal eden gençler Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde bu hayallerini gerçekleştirebiliyor. Avrupa’nın ortasında ve modanın kalbine en yakın noktada eğitim alma imkânı yakalayan gençler, bu sayede ünlü stilist ve moda tasarımcıları ile iletişim kurarak, kendilerini daha rahat ifade edebilme imkânı bulabiliyor.

                Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, 1949 yılından bu yana Makedonya ve balkanlarda adını duyurmuş, Avrupa eğitim sistemini benimsemiş öncü eğitim kurumlarından birisidir. Dünya standartlarında eğitim imkânı sağlayan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, teknolojideki son yenilikleri uygulamaya koyarak, öğrencilerin aldığı bilgilerin sadece teoride kalmasının önüne geçmektedir. Uygulama imkânı bulan öğrenci pratik yaptığında daha kapsamlı olarak eğitimini aldığı konuya adapte olabilmektedir. Her biri kendi alanında uzman olan donanımlı ve birikimli öğretim görevlilerinin rehberliğinde verilen yüksek eğitim, öğrenciyi tam olarak hayata hazırlamaktadır.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde giyim tasarımı ve mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler, gelecekleri hakkında en doğru kararı vermiş olmanın iç huzuru ile eğitim alabileceklelerdir. Uzman öğretim görevlilerinin gözetiminde ve bu mesleğe gönül vermiş sanatçılardan ilham alarak eğitim sürecini tamamlayan öğrenci, kendi içsel tasarımlarını pratik anlamda kullanma becerisi kazanacak ve kendisini daha iyi ifade edebilecektir.

             Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, son yıllarda tüm dünya üzerinden yüksek eğitim için gelen öğrencileri bağrına basmaktadır. Öğrenciler, diğer Avrupa üniversiteleri ile mukayese edildiğinde Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin eğitim harç bedellerinin ne kadar düşük olduğunu fark etmektedir.  Dünya standartlarındaki eğitim sistemini çok az bir eğitim maliyeti ile tamamlama olanağı bulabilen öğrenci her açıdan avantajlı konuma geçmektedir.
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde giyim tasarımı ve mühendisliği eğitim almak isteyen öğrenciler, yıllık 2000 Euro harç bedeli ödeyerek bu prestijli eğitim kurumunun çatısı altında hayata ve kariyerine hazırlanabilmektedir.