+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MATEMATİK-KİMYA - Makedonya Üniversiteleri


   
Makedonya’da kurulan, ilk devlet üniversitesi olma özelliğine sahip olan ve aynı zamanda Makedonya’nın en büyük üniversitesi olan Üsküp Kiril Üniversitesi, 1949 yılında eğitim ve öğretim hizmetleri vermeye başlamıştır. Eğitim hayatına 3 fakülte olarak başlayan üniversite; şu an 21 eğitim fakültesi ve 5 araştırma enstitüsü olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Yıllık ücreti 3000 Euro olan Matematik-Kimya bölümü Doğa Bilimleri ve Matematik fakültesine bağlı olarak eğitim ve öğretim vermektedir. Avrupa birliği müfredatına uygun eğitim ve öğretim sistemi ile birlikte, iyi uzmanlar ile donatılmış Matematik ve Kimya bölümleri gelişmiş derslikler ve uzman ekip kadrosu ile yüksek düzeyde eğitim vermektedir. Bu bölümün amacı Matematik ve Kimya alanlarında nitelikli ve gelişmiş düzeyde öğretmen yetiştirebilmektir. Bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş olan eğitim ve öğretim; alan bilgisi, genel kültür ve meslek bilgisi olmak üzere üç temel alanda dersler içermektedir.



Uzman kadrosu ile iyi bir eğitim veren üniversitede günümüzde 50.000’ i aşkın öğrenci vardır ve kapasitesi çok iyi bir düzeyde gelişmiştir. Diplomasi bakımından 75 ‘in üzerinde ülke tarafından tanınan bu üniversite kalifiye mezun yetiştirmektedir. Şimdiye kadar lisans alanında 126.000 mezun vermiş üniversite ve 5.000 küsur yüksek lisans vermiş olan bu gelişmiş yüksekokul Makedonya’nın saygınlık bakımından en gelişmiş üniversiteleri arasında yer almaktadır.



Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin büyük ve gösterişli kampüsünde eğitim alanından başka faaliyetleri arasında çeşitli bilim ve araştırma enstitüleri, sanat (resim, bale, müzik …) , spor,  çeşitli düzeyde ve eğlencede yarışmalar gibi etkinlikler düzenleyen farklı çeşitte sosyal gruplar bulunmaktadır.  Öğrenciler böyle güzel, eğlenceli ve farklı yerlerde bulunarak sosyal ortamların tadını çıkarıp rahatlamaktadır.



Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi öğrencileri ilk eğitim dışında talepleri dâhilinde akademik kadrolarının kapılarını açmaktadırlar. Yüksek lisans ve lisans yapan öğrenciler doktoraları dâhilinde akademik kadrolardan yararlanmaktadırlar.
Makedonya’da saygın ve prestijli bir üniversitede eğitim görmek, hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, kariyer hayatı planlıyorsanız ve geleceğinizi düşünüyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hatlarına başvurabilir ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.