+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Bilgisayar Eğitimi - Makedonya Üniversiteleri


Günümüzde bilgisayar kullanmayı bilmek ve bilgisayardan doğru bir şekilde bilgi edinebilmek önem arz eden bir konudur. Bu konuda bilgi sahibi olabilmek amacı ile birçok üniversitede akademik eğitim verilmekte ve bilgisayar eğitimi veren kaliteli öğretim elemanları yetiştirilmektedir. Bilgisayar kullanmanın önemli olduğu ülkemizde bunun eğitimini verecek kişilere duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyaçlara cevap verebilmek adına üniversitelerde akademik eğitim veren kişiler eğitimde bilgisayar teknolojisini en verimli kullanabilecek kişileri eğitmektedirler. Bilgisayar eğitimi alırken bilgisayar yazılımı, bilgisayar donanımı, bilgisayar kontrol- kumanda sistemleri, sayısal yöntemler, bilgisayarlı eğitim teknolojisi konularında eğitim almaktasınız. Ülkemizde büyük önem taşıyan bilgisayar eğitimi konusunda adını duyurmuş olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nden yararlanabilir ve kaliteli bir eğitim uzmanı olabilirsiniz. Bu alanda alacağınız eğitim için yıllık 2000 Euro yatırmanız gerekmektedir.

Üniversite bünyesinde alacağınız temel bilgisayar eğitim derslerinde bilgisayar işletim sistemi, yazılım sistemi, ofis programları ( Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook, Publisher, FrontPage, PhotoDraw), anti virüs programları, bilgisayar virüsleri. Bilgisayar donanım birimleri ( ana işlem birimi, giriş- çıkış üniteleri), klavye kullanımı, bilgisayarda program açma ya da farklı programları kullanabilme, bilgisayara eklenen donanımları kullanabilme ( yazıcı gibi) yer almaktadır. Üniversitede öğretimde teknolojiyi kullanabilme yöntemleri, ağ tasarımları, eğitimde kullanılabilecek görsel- işitsel donanımlar hakkında geniş çaplı bilgi verilmektedir. Bu bilgiler ışığında bilgisayarların bulunduğu uygulama laboratuarlarında teorik bilgileri pekiştirmenize rehberlik edilmektedir. Bu alan geleceğin ihtiyaç duyacağı bir meslek dalında çalışmanıza yardımcı olacağı için üniversitede kalarak yüksek lisans ya da doktora çalışmaları yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Alacağınız bilgisayar eğitiminde eğitim- teknoloji ilişkisini yapıcı ve araştırmacı bir şekilde nasıl geliştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece eğitim sürecinde karşınızdaki öğrencilere daha faydalı bilgi aktarımlarında bulunabilirsiniz. Üniversitede alacağınız eğitim sürecinde lisans dersleri arasında eğitim ve teknoloji, eğitim teknolojisine giriş, bilgisayar ağları ve iletişim, öğretimde görselleştirme, eğitim teknolojilerinde topluma hizmet uygulamaları, internet için programlama, bilgi işleme giriş, araştırma yöntemleri, nesne tabanlı programlamanın temelleri yer almaktadır. Bu derslerde alacağınız kaliteli eğitimden yararlanarak kamu ya da özel eğitim kuruluşlarında bilgisayar eğitimi uzmanı ya da öğretmeni olarak görev yapabilir ve geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.