+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Almanca Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

Kiril Metodi Üniversitesi’nde Almanca okumak büyük bir avantaj demek. Üniversitenin dünyada 70’den fazla ülkede tanınıyor olması ve son derece yetkin öğretim görevlilerine sahip öğretim görevlileri nedeniyle verilen eğitim son derece prestijli bir yere sahiptir. Elbette öğrencilerin aldıkları diplomanın saygınlığı kariyer basamaklarını hızlıca çıkmaları anlamına gelmektedir.

Siz de senelik eğitim ücreti olarak yalnızca 2000 Euro vererek Almanca Bölümü’ne kayıt yaptırabilir ve Kiril Metodi Üniversitesi’nin sağladığı avantajlı eğitim ve kariyer imkanından yararlanabilirsiniz

Almanca Bölümü’nde Alman diline son derece hakim öğrenciler yetiştirilmektedir. Alman dinlin etimolojik kökenleri ile ilgili dersler dışında, okumaya, yazmaya ve konuşmaya yönelik uygulamalı eğitimler verilmektedir. Aynı zamanda Alman edebiyatına dair geniş kapsamlı eğitimlerin de olduğu programda, Alman yazarlarının eserleri incelenmekte, metin yorumlama, tercümeye dayalı dersler verilmekte ve Alman edebiyatını etkileyen edebiyat ve sanat akımları incelenmektedir. Alman kültürü ve tarihi hakkında da derslerin verildiği Almanca Bölümü’nde dilbilim konusunda ciddi eğitim programları sunulmaktadır.

Kiril Metodi Üniversitesi, Makedonya’nın olduğu kadar, Balkanlar’ın da en önemli, saygın üniversiteleri arasındadır. Eğitim dili Makedonca olan üniversite Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir eğitim programına sahiptir. AB uyumlu eğitim programları çağdaş ilerici bir anlayışla sürdürülmektedir.

1949 yılından beri hizmet veren Kiril Metodi Üniversitesi, 21 fakülteye ve 5 enstitüye sahiptir. Eğitim dili Makedonca’dır ve eğitimler ücretlidir. Senelik alınan ücretler oldukça uygundur. Pek çok yabancı öğrenci gibi Türk öğrenciler de Kiril Metodi Üniversitesi’nde okumak için başvuru yapmaktadır.


Bilimsel eğitimlerin dışında öğrencilere sosyal imkanlar da sunan üniversitede çeşitli konseri gezi ve eğlence faaliyetleri de sürdürülmektedir. Çalışma alanları son derece teknolojik alt yapılara sahiptir. Bugüne dek yaklaşık 150 bin civarında mezun vermiş olan Kiril Metodi Üniversitesi’nde 50 binden fazla öğrenci öğrenim görmektedir. Erasmus Öğrenci ve Akademisyen Değişim Programı sayesinde çok sayıda akademisyen ve öğrenci, farklı ülkelerde eğitimleri açısından pratik yapma ve değişik kültürleri tanıma olanağına sahiptir. Sizler de Kiril Metodi Üniversitesi’nin prestijli eğitiminde öğrenim görmek ve dünyanın pek çok ülkesinde kariyer yapma fırsatı elde etmek istiyorsanız, okumak istediğiniz bölümü seçip başvuru yapmanız yeterlidir.