+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MULTİMEDYA İLE SUNUM - Makedonya Üniversiteleri

                                                               

Teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişmesinden dolayı artık tüm işler bilgisayar ortamında hazırlanmakta ve çok daha kolay olmaktadır. Bundan dolayı üniversite okuyacak kişiler Multimedya ile sunum alanını tercih etmektedir. Hem eğlenceli, hem de yeni gençliğin severek yaptığı bir alandır. Çünkü genç insanlar bilgisayarı çok daha rahat kullandıklarından dolayı oldukça başarılı olabilmektedirler.

Üniversitenin güzel sanatlar fakültesinde yer alan ve sinema bölümünde okuyan öğrencilerin bir numaralı alanlarından biridir. Sinema ve film bölümünden mezun olanlar bazı sektörlerin multimedya departmanlarında rahatlıkla iş bulabilmektedirler. Öncelikle ilk 2 sene temel bilgiler ve dersler verilmektedir. Öğretim görevlilerin eşliğinde multimedya ile sunum yapmanın önemini ve kullanımını rahat bir şekilde öğrenimini anlatmaktadırlar.
Görsellik her zaman insanı daha çok etkilediğinden dolayı multimedya kullanmak oldukça önemlidir. Çeşitli sektörlerde, görsel sunumlar hazırlamak adına iş bulma oranı çok fazla yüksektir. İlk 2 yıl temel eğitimleri aldıktan sonra ki 2 yıl ise; daha görsel ve pratik eğitime önem verilmektedir. Artık öğrencilerin temel olarak öğrendikleri teorik bilgileri çok daha özgür bir ortamda uygulamalı olarak pratiklik kazandırma sağlamaktadır. Gelişmiş olan sinema ve televizyon sektöründe rahatlıkla iş sahası bulabilirsiniz. Elbette sade sinema değil, şirketler için etkili bir ürün pazarlama yönteminde yine multimedya ile sunum oldukça önemli bir hale gelmiş bulunmaktadır. Office programlarını en güzel şekilde öğretmek ve sunum için görsel sanatlar sunmak adına PowerPoint programında sunuma hazırlamanın etkileyici yollarını öğretmektedir.

            Multimedya ile destekli olarak öğeleri tek tek öğreten ve kullanımı profesyonel olarak sağlayan bu bölüm milyonlarca gence umut olmaktadır. Elbette her insanın yapacağı bir bölüm olmayarak, sanata ve yaratıcılığa yatkın olan kişiler için oldukça idealdir. Menüleri ve dahası içerisinde yer alan tüm alanları kullanmayı öğrendikten sonra en güzel sunumlar ortaya çıkartabilirsiniz. Bu bölümde Office programları yani Word, Excel, PowerPoint gibi alanları en ince ayrıntısına kadar öğretilmektedir. Eksiksiz bir şekilde sunum hazırlamanın detaylarını ve inceliklerini üniversitenin güzel sanatlar bölümünde akademik olarak eğitim alabilirsiniz. Sizde çağın getirmiş olduğu yeni mesleklerden yararlanarak hayallerinize adım atmalısınız.