+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ PAZARLAMA BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri            Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan üniversite, Makedonya Cumhuriyeti’nin ilk devlet üniversitesidir. 1949 yılında 3 fakülteyle eğitim- öğretim sürecine başlayan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bu gün 21 fakülte ve 5 enstitü ile öğretim işleyişini sürdürmektedir. Aynı zamanda ülkenin en büyük üniversitesidir.


            Pazarlama, bir işletmenin ürettiği mal ve hizmetlerin piyasaya sürülmesi olarak tanımlanır. Geniş anlamıyla malın üretildiği andan, tüketildiği ana kadar, malın akımını kolaylaştıran işlerin tümüdür.
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Pazarlama Bölümü 2000 Euro’luk harç bedeliyle bu bölümde okumak isteyen öğrenciler için cazibe merkezi olmaktadır.Pazarlama Bölümü Programının amacı, ürünlerin sınıflandırılması, standartlaştırılması, pazarlanması, satılması ve satın alınmasıyla, nakliyesi ve depolanması konularında ihtiyaç duyulan elemanları yetiştirmektir. Bu programda, matematik, istatistik, maliye, iktisat, hukuk, bilgisayar gibi temel derslerin yanında, reklamcılık, kalite kontrolü, pazarlama araştırması gibi meslek dersleri okutulur.
Pazarlama Bölümü mezunları, pazarlama meslek elemanı unvanını alırlar. Mezunlar daha çok ithalat ve ihracat işleriyle uğraşır, iş yerlerinde satış elemanı, pazarlama şirketlerinde araştırmacı olarak çalışırlar.
Pazarlama Bölümünde okumak ve pazarlama meslek elemanı olmak isteyenlerde, ekonomi, sosyoloji, ticaret hukuku, muhasebe, maliye ve vergi konularına karşı ilgili, ayrıca meslekte başarıya ulaşabilmek için de halkla ilişkileri ve paylaşımının, iş birliği becerisinin gelişmiş olması gerekmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Pazarlama Bölümü yıllık 2000 Euro’luk bedelle harika bir eğitim ve mezuniyetten sonra da harika bir yaşam sunmaktadır. Üniversite mezunu olduktan sonra alınan diplomanın YÖK denkliği bulunması nedeniyle alınan diploma ülkemizde de geçerlidir. Diploma, alınan unvan sadece ülkemizde değil Bologna Kriterleri uyum programı nedeniyle 70 farklı ülkede geçerli olmaktadır. ERASMUS programı ile anlaşılan Avrupa ülkesinde, öğrenci değiş tokuşuyla 1 yıl eğitim alınabilmektedir. Yine Avrupa’da istenilen bir ülkede çalışma ve yaşama hakkı da kazanılmaktadır.

Üniversitenin akademik başarısı yanında, öğrencilerine sunduğu sosyal hayat, okulun aktivite programları, okuldaki sosyal hayat, arkadaşlık, öğretim görevliler ve öğrenciler arasındaki sıcak ilişkiler ve mutlu, huzurlu ortam yurt dışında okumak isteyenler için oldukça caziptir. Üsküp’ün tarihi ve doğal güzellikleri, sosyal, kültürel yaşamı, şehrin ucuzluğu da öğrencileri mutlu eden faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır.