+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Fizik Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

Kiril Metodi Üniversitesi, Balkanlar’ın ve dünyanın en iyi, en saygın üniversitelerinden biridir. 50 binden fazla öğrencinin okuduğu üniversitede, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda öğrenci okumak için Kiril Metodi Üniversitesi’ni seçmektedir. Bunda seçkin ve her biri konusunda uzman akademik personelinin ve batı standartlarında verdiği eğitimin de önemi son derece büyüktür.

Kiril Metodi Üniversitesi, Türk öğrenciler tarafından da çok sık tercih edilmektedir. Makedonya ile Türkiye arasındaki tarihi, kültürel bağlar da öğrencilerin kendilerini evlerinde gibi hissetmelerine neden olmaktadır. Üniversite bugün toplam 21 fakültede eğitim vermektedir. Lisans ve Yüksek Lisans eğitim programları olan üniversiteden bugüne dek 126 binden fazla öğrenci mezun olmuştur. Diploması, Avrupa ve dünyanın 70’den fazla üniversitesinde tanınan ve prestijli bir yere sahip olan üniversite, yüksek lisans bölümlerinden de 3 bin civarı mezun vermiştir.

Akademik personel olarak son derece uzman ve saygın öğretim üyeleriyle çalışan üniversitede çok tercih edilen bölümlerden biri de Fizik Bölümü’dür. Fizik Bölümü’nün yıllık ücreti 3000 Euro’dur. Üniversitenin sahip olduğu teknik olanaklar ve öğrencilere sundukları teknolojik çalışma alanları, laboratuarlar sayesinde çalışmaların ve eğitimlerin kalitesi de yükselmiştir.

Fizik Bölümü’nde öğrencilere akıl yürütme üzerine, keşfetme ve bilimin geçirdiği süreçleri fark edebilmeyi, fizik prensiplerini, fizikle ilgili hemen her konuda doğru sorular sorarak, cevaplar bulabilmeyi hedefleyen eğitimler verilmektedir. Madde ve enerji yapısını araştıran Fizik Bölümü olayların sebep sonuç ilişkilerini inceleyen bir eğitim temelini esas alır. Temel Fizik dersleri dışında, kimya, biyoloji ve jeoloji gibi dersler verilmektedir.

Fizik Bölümü öğrencileri eğitim hayatlarında pek çok teorik ve uygulamalı dersler alırken, öte yandan Kiril Üniversitesi’ne bağlı olan çalıştaylar yaparak ve akademik çalışmalar içinde bulunarak ve kongrelere katılarak eğitimlerini pekiştirirler. Kiril Metodi Üniversitesi’nin sağladığı modern eğitim ve teknik destek dışında, öğrencilere sosyal alanda da önemli olanaklar sunmaktadır. Böylece öğrencilerin hem bilimsel hem de sosyal anlamda yetişkin bireyler olmalarını sağlamaktadır.

Kiril Metodi Üniversitesi’nden mezun olan öğrencileri, kariyer hayatlarına başlamak için çok prestijli ve uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olurlar. Bu diplomanın avantajlarından yararlanabilir. İsteyen öğrenciler Yüksek Lisans ve Doktora programlarına devam edebilir, üniversitelerde akademisyen olarak da çalışabilirler. Kiril Metodi Üniversitesi sizlere de bu prestijli eğitimin kapılarını açıyor.