+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

KİRİLİ METODİ ÜNİVERSİTESİ ROMEN DİLİ KÜLTÜRÜ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri

 


Makedonya Cumhuriyetinde kurulmuş ilk devlet üniversitesi olan Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümü mezunları Dünya’ nın her yerinden Kültür Turizm Bakanlığı turizm kuruluşları ve bürolarında çalışma olanağı bulurlar.  Ücretleri çok uygun olan Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümü yıllık ücreti ise2000 €

Kirili metodi üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olup Bologna Süreci ve ECTS’e göre eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.  Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümü öğrencileri diplomaları için YÖK denkliği alıp Türkiye’deki haklarından faydalanabilirler.
Sizde kaliteli bir yüksek bir öğrenim ile yaşamınıza değer katmak istiyorsanız Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümü sizin için doğru bir tercih sebebi olacaktır. Çünkü Kirili metodi üniversitesin den aldığınız diploma yaşamınız da, ve kariyer planlarınız da  olumlu yönden etkileri olacaktır.

Unutmayın ki, Üniversite eğitimi, bireylerin geleceklerini şekillendirmekle kalmaz. Aynı zamanda kişisel gelişim süreçlerinin mihenk taşıdır

 

Kirili metodi üniversitesinde öğrencinin aldığı eğitimden tutun da bulunduğu sosyal ortama, ve şehrin imkanlarına ve hatta kültürel etkilerine kadar öğrencilerin üstünde sağladığı daha pek çok  yönde önemli katkıları vardır

Eğitim sistemi AB sistemine uyumlu olan Kirili metodi üniversitesi; Çok kültürlü üniversite ortamı, uygun Üniversite ücretleri,  üniversite eğitimi için sınav şartı olmaması ve daha birçok özellikleri ile Dünya çapında saygı gören yüksek öğretim kurumudur.

AB sistemine uyumlu olduğu için ve diplomaları bütün AB ülkelerinde geçerlidir. Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümünden mezun olan öğrenciler istediğiniz ülkede çalışabilirsiniz.Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümüne girmek için Türkiye’de olduğu gibi, sınavda başarılı olma şartı gerekmez. Çünkü üniversite giriş sınavı diye bir mecburiyet yoktur. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler , Kirili metodi üniversitesi Romen dili kültürü ve edebiyatı bölümünde okuyabilirler.

 

Sizde Kirili metodi üniversitesinin siz değerli öğrencilere sunduğu bu güzel imkânlardan yararlanmak istiyor ve geleceğinizi şimdiden planlamaya başladıysanız inanın Dost ve kardeş ülke Makedonya bulunan  Kirili metodi üniversitesi sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır.