+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Isı Mühendisliği - Makedonya ÜniversiteleriGelecekte gündemde olacak meslek dallarından bir tanesi de Isı Mühendisliği’dir. Isı Mühendisliği mühendislik fakültesine yeni eklenen bölümler arasında yer almaktadır. Isı Mühendisliği mühendislik alanında sizi iyi noktalara taşıyacak alanınızda yeterli bilgiye sahip olduğunuz sürece iyi yerlere gelebileceğiniz bir bölüm olarak her geçen gün ilerleme kaydetmektedir. Isı Mühendisliği bölümünde sizlere ısıtma ve havalandırma sistemleri üzerinde çalışma ortamı sunularak bu sistemlerin onarım ve revizyon çalışmalarının nasıl gerçekleşeceğine yönelik dersler gösterilmektedir. Ayrıca bu mühendislik dalı güneş enerjisi ve su ısıtma sistemleri üzerinde de son derece profesyonel eğitim almanızı sağlamaktadır. Bu sistemlerde meydana gelebilecek arıza durumlarında ilgilenecek kişiler arasında yer almak istiyorsanız geleceğin aranan Isı Mühendisleri arasında yer alabilirsiniz. Isı Mühendisliği konusunda eğitim veren Üsküp Kirli Metodi Üniversitesi'ne yıllık 2000 Euro yatırarak bu isteğinizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Isı Mühendisliği'nde ayrıca katı yakıtlı sıcak su kazanlarının çalışma prensipleri hakkında da bilgi edinmeniz amacı ile gerekli eğitim olanakları sunulmaktadır. Su soğutmalı DRW- Düsenrost Izgara sistemi/ Izgara suyu devresi, radyasyon ısı iletimi, türbülatör, otomatik kontrol, çok yakıtlı kazanlar hakkında alacağınız eğitimlerde sizi alanınızda iyi noktalara getirecektir. Izgara sistemlerinde yakma hava fanında meydana gelebilecek sorunlar, ızgara içerisinde dolaşan suyun temizliği, basınçlı yanma esnasında radyasyon ısı iletimi, kazana yapılacak fazla yükleme ve kazanın fazla ısınması sonucu oluşabilecek sorunların giderilmesi, kazan kapasiteleri hakkında bilgi edinme gibi dersler ısı mühendisliği bölümünde okutulan dersler arasında yer almaktadır. Bu bölümde okurken üniversite bünyesinde bulunan laboratuarlardan yararlanma imkânınız bulunmaktadır. Bu laboratuarlar arasında akışkanlar mekaniği laboratuarı, malzeme muayene laboratuarı, termodinamik laboratuarı, mekanik laboratuarı, triboloji araştırma laboratuarı, malzeme araştırma laboratuarı, ısı tekniği laboratuarı, ısı transferi laboratuarı, mekanik atölye gibi eğitim ortamlarında çalışmanız alan bilginizi uygulamanız açısından önem taşımaktadır.

Jeotermal tasarım ve montaj işlemleri, ısıtma ve soğutma işlemleri ve ev / işyeri gibi yerlerin ısıtma ve soğutma işlemlerini gerçekleştirmede görev alacak olan ısı mühendisleri gelecekte yaşayacağımız bu problemlerin önüne geçeceği için bu bölümlerde okuma tercihinde bulunmak yapacağınız en akıllı bölüm tercihi olacaktır.