+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Makine Mühendisliği - Makedonya Üniversiteleri

 

Kiril Metodi Üniversitesi, Makedonya'da 1849 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda sahip olduğu fakülte sayısı 3 iken, bugün geldiği saygın noktada 21 fakültesiyle göz dolduruyor. Toplam 5 adet Araştırma Enstitüsü bulunan Kiril Metodi Üniversitesi son derece başarılı bir eğitim sistemine sahiptir.

 


Hem Makedonya’da hem de yurt dışında popüler bir üniversite olan Kiril Metodi Üniversitesi'nde okumak büyük bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığa sahip çok sayıda öğrenci var. Üniversitenin öğrenci sayısı 50 binin üzerinde. Bu da ne kadar popüler olduğunun bir kanıtı.

Akademik kadro açısından da son derece parlak bir kariyere sahip. Her biri alanında uzman olan öğretim görevlileri her yıl binlerce başarılı öğrenci mezun etmektedir. Mezun olan öğrenciler aldıkları prestijli diplomanın dünyada 70’ten fazla ülkede geçerli olduğunun farkında olarak çalışma hayatlarına daha şanslı başlıyorlar.

Kiril Metodi Üniversitesi'nin lisan programlarından mezun ettiği öğrenci sayısı 126 bin civarındadır. Üniversitede aynı zamanda yüksek lisans programlarından da 3000 kişi mezun olmuştur. Verdiği mezunlar ve eğitimin kalitesi Kiril’i Balkanlar’ın en saygın üniversitelerinden biri haline getirmiştir.

Üniversitensin Makine Mühendisliği Bölümü de, diğer bölümlerinde olduğu gibi, pek çok yurt içi ve yurt dışından öğrencinin okumak istediği bölümlerden biridir. Makine Mühendisliği Bölümü'nün yıllık ücreti 2000 Euro'dur. Oldukça düşük olan ücretler üniversitenin popülaritesini de artırmaktadır.

Makine Mühendisliği Bölümü’nde hem ulusal hem de uluslar arası iş sahalarında çalışacak nitelikte makine mühendisleri yetiştirilmektedir. Öğrenciler teknik bilgi ve beceri anlamında son derece donanımlı bireyler olarak yetiştirilmekte ve mezun edilmektedir. Makine Mühendisliği Bölümü’nde verilen eğitimler, mühendislik problemleri çözümleri, yeni teknolojiler geliştirmek, bilimsel ve akademik yayınlar oluşturmak ve disiplinlerarası yaratıcı uygulamalar yapmak üzerine verilmektedir.

 

 

Temel bilimler dersleri ile birlikte, rüzgar enerjisi, imalat teknikleri, yapısal ve dinamik analizler, hidroelektrik enerji ve paralel hesaplama gibi derslerde eğitimler verilmektedir. Aldıkları teknik, uygulamalı ve sosyal dersler neticesinde öğrenciler, mezun olduklarında mesleklerinde uzman ve aynı zamanda entelektüel birikimleri yüksek bireyler olurlar. Yaptıkları stajlar  ve çözüm üretmeye yönelik eğitimleri hem ülkelerine hem dünyaya faydalı gençler olmalarını sağlar.

Kiril Metodi Üniversitesi mezunları dünyanın pek çok ülkesinde aldıkları diplomanın prestijini yaşayarak kariyer hedeflerini yönetmektedir.